hakkında

micRadyo SIZIRFM, 96 kbps 44 khz stereo 7/24 kesintisiz, şimdilik sadece internet yayın yapmakta olup,”KARMA” müzik politikasıyla Pop’tan Arabesk’e, Türk Sanat Müziği’nden ama ağırlıklı Türk Halk Müziğine kadar her renge ve her gönüle hitap etmektedir. Ve…

günümüz teknolojisini radyoculuk alanında kullanmakta ve sürekli yenilemektedir. Profesyonel programcıları, teknolojik alt yapısı ve kaliteden taviz vermeyen programlarıyla Radyo SızırFM, sizin medyadaki çözüm ortağınızdır. “Bir türkü kolay oluşan bir husus değildir. Anadolu insanı duygularını türkülere yansıtmıştır. Onun için türkülerimiz buram buram Anadolu kokar. Çarşambasını sel alan sevdiğini el alan, düğünün, alayların, beylerin, gamın, kederin, ozanların, dillere destan aşıkların diyarıdır Anadolu”.
“Milletimizin geçmişine baktığınızda, o dönemlerde insanlarımızın yaşadıkları ne varsa türküye dönüşmüştür. Gün gelmiş hiciv olsun diye manda söğüt dalına çıkmıştır. Bu yüzden türküleri söylerken hikayesini bilmek çok önemli. Radyomuz sayesinde türkülerimiz biraz da olsa tekrar hayat buluyor.

Biz Kimiz?

Sene 2008 Eylül ayında Sızır FM ile başlayan yayın hayatına 2010 senesinde ara verdi 2013 yılında tekrar güzel arkadaşlarla birlikte yayın hayatına devam etti.

 

Seneler sonra tekrar gurbetçi olarak sizlerin arasına dönme heyecanı ve sizin ilginizle kuvvet almamıza bize başka bir heyecan verdi.

Uzun bir aradan sonra tekrar sizlerle olmaktan dolayı mutluyuz.

 

 

Sevgilerimizle Radyo Sahibi adına

A. Ulutaş